Kontakta oss

Skicka in din fråga

Skicka e-post till info@stubo.se
Ring oss på 0321-53 16 50

Du kan antingen ringa, skicka e-post eller skicka in din fråga via formuläret. Du är också varmt välkommen att boka ett möte med oss.

Kundservice

Har du några frågor, ring oss så hjälper vi dig!

Ring 0321-53 16 50
Telefontider under vardagar:
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00

Du kan även nå oss via e-post:
info@stubo.se

Uthyrning

När du vill hyra bostad, fordonsplats, förråd eller lokal.

Ring 0321-53 16 53 / 0321-53 16 54
Telefontid under vardagar:
08:00 – 09:00

Du kan även nå oss via e-post:
uthyrning@stubo.se

Ekonomi

Om du har frågor gällande din hyresavi, e-faktura eller autogiro.

Logga in på Mina sidor.

Ring 0321-53 16 58
Telefontid under vardagar:
10:00 – 12:00

Du kan även nå oss på e-post:
info@stubo.se (använd “Ekonomi” som ämne)

Felanmälan

Här kan du få hjälp med:

  • Fel i boendet
  • Fel på fastighet/tvättstuga
  • Fel på ventilation/värme
  • Borttappad nyckel, extranyckel, avbruten nyckel

Gör en felanmälan

Störningar

När du vill anmäla en störning. I första hand kan du kontakta din granne och förklara problemet på ett lugnt och sansat sätt, om det inte hjälper bör du kontakta oss.

Ring 0321 – 53 16 50

Kvällar och helger
Om du behöver göra en anmälan efter kontorstid är du välkommen att göra den via vår samarbetspartner Securitas.

Securitas tel: 010-470 53 04

Du kan även nå oss via e-post:
info@stubo.se (använd “Störningar” som ämne)

TV

TV-Sappa
Ring 0774 – 444 744

TV-kanaler
Ring din kanalleverantör

Hiss

Ring RC Hisservice på 0771-22 77 00

Kontaktuppgifter till RC Hisservice finns även i hissarna.

Parkeringsövervakning

Ring Securitas på 0771 – 76 70 00

Insekter/skadedjur

Ring Anticimex på 075- 24 51 000

Ledningsgruppen – kontaktuppgifter

Jonas Svensson

Fastighetschef

0321 – 53 16 55
jonas.svensson@stubo.se

Avni Bajrami

Områdeschef

0321 – 53 16 59
avni.bajrami@stubo.se

Catarina Axelsson

Ekonomiansvarig

0321 – 53 16 57
catarina.axelsson@stubo.se

Amanda Qvarfordt

Marknad- och Kommunikationsansvarig

0321 – 53 16 56
amanda.qvarfordt@stubo.se

Cathrine Andersson

Miljö- och kvalitetssamordnare

cathrine.andersson@stubo.se